Festiwal Nauki w BayLab!

Salon popularnonaukowy BayLab zaprasza na warsztaty familijne „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki“. Uczestnicy dowiedzą się jak pracuje serce i z czego zbudowana jest krew. Adepci nauki doświadczą też zaskakujących złudzeń optycznych! Zaproszone są całe rodziny: uczestnicy od 7 do 107 roku życia.

Warsztaty w BayLab_foto

Poprzednia edycja Festiwalu Nauki w BayLabie przyciągnęła tłumy uczestników. Również w tym roku z okazji największego warszawskiego święta nauki salon przygotował wiele atrakcji:

  • Młodzi i starsi uczestnicy, pod okiem doświadczonych moderatorów, własnoręcznie przeprowadzą fascynujące doświadczenia.
  • Dowiedzą się na czym polega miażdżyca, za co odpowiadają komórki krwi, jak zbudowane jest oko.
  • Goście będą korzystali z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego oraz nowoczesnego wyposażenia salonu.
  • Hitem jest multimedialny stół dotykowy z aplikacjami poświęconymi zdrowiu, rolnictwu, specjalistycznym tworzywom.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 21 września, każda sesja potrwa 45 min., udział jest bezpłatny, a zapisy ruszają 15 września na stronie www.baylab.bayer.com.pl

Salon multimedialny BayLab to miejsce promowania nauki, stworzone w 2012 roku przez firmę Bayer. Celem przedsięwzięcia jest uświadamianie związków nauki z codziennym życiem, zgodnie z motto firmy – „Science For A Better Life”.

Cieszymy się z ogromnego zainteresowania naszym programem popularyzacji nauki. Kilka tysięcy osób uczestniczyło w zorganizowanych tu wydarzeniach:

  • warsztatach dla szkół,
  • otwartych familijnych „Naukowych Czwartkach”,
  • spotkaniach dla społeczności lokalnej,

takich, jak Festiwal Nauki oraz „Lato w Mieście” – mówi Monika Lechowska, Dyrektor Działu Komunikacji Bayer Sp. z o.o.

Festiwal powstał jako impreza promująca naukę, nie tylko wśród słuchaczy, ale także wśród decydentów. Nauka wymaga nakładów finansowych – im bardziej nowoczesna, tym większe są to nakłady. Nie udźwignie ich żadne państwo samodzielnie, rozwój wymaga współudziału przemysłu i instytucji prywatnych – mówi dr Zuzanna Toeplitz, Dyrektor Festiwalu Nauki.

Na profilu BayLab na Facebooku i YouTube znajdują się ciekawostki naukowe i przykłady doświadczeń, które można wykonać w domu – to inspiracja dla całej rodziny!

Członkowie PASMI

Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
Haleon
IPSEN
IPSEN
KF
KLOSTERFRAU
MagnaPharm
Omega
logo-omega-pharma
P&G Health

P&G Health

Polpharma
Polski Lek
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
TEVA
Teva Polska
TZF

<TZF

USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający