Baylab zaprasza na wakacyjną przygodę z nauką

by

„Koń trojański i bunt jednej komórki”, Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie”, „Bioróżnorodność, rośliny uprawne” to tematy warsztatów w Baylab, na które zapraszamy w ramach stołecznej akcji „Lato w mieście” (wstęp wolny).

Baylab to salon popularnonaukowy firmy Bayer, działający pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego od 2012 roku. W organizowanych tu zajęciach uczestniczyło dotychczas 4000 osób.Baylab proponuje dzieciom i młodzieży atrakcyjną formę spędzenia lata w mieście – mówi Monika Lechowska z firmy Bayer, pomysłodawcy salonu – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych  tajemnicami ludzkiego organizmu, zdrowia i fascynującej  natury.

Podczas wakacji można wziąć udział w trzech rodzajach zajęć:

  • Koń trojański i bunt jednej komórki” to zajęcia z profilaktyki przeciwnowotworowej. Uczestnicy wyizolują DNA z… banana, dowiedzą się czy łatwo znaleźć i zwalczyć komórkę nowotworową w organizmie. To zajęcia dla dzieci i młodzieży od 13 roku życia.
  • Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie” – dzieci dowiedzą się czym jest krew i z czego się składa, jak jest zbudowane i jak pracuje serce, dlaczego należy chronić się przed miażdżycą. Zajęcia dla dzieci od 8 lat.
  • Bioróżnorodność, rośliny uprawne” – dzieci poznają pojęcie różnorodności biologicznej, nauczą się rozpoznawać nasiona takich roślin, jak rzepak, słonecznik, pszenica, kukurydza, owies, żyto, ryż. To warsztaty dla dzieci od 8 roku życia.

Celem warsztatów, koncentrujących się na tematyce ochrony zdrowia, profilaktyce i promocji zdrowego stylu życia, jest uświadomienie małym i dużym uczestnikom znaczenia nauki dla ich codziennego życia i jego jakości. Scenariusz zajęć obejmuje przede wszystkim zajęcia praktyczne – wiele ćwiczeń, w tym pracę ze sprzętem laboratoryjnym. Hitem salonu jest stół z wieloma aplikacjami dotykowymi.

Warsztaty współtworzone są przez moderatorów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Studenckiego Koła Naukowego przy I Katedrze i Klinice Kardiologii.

Zajęcia trwają 60 min, odbywają się na warszawskiej Ochocie.

Rejestracja dostępna jest tu: https://baylab.bayer.com.pl/en/baylab/index.php?r=rezerwacje/createUser

Członkowie PASMI

Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
Haleon
IPSEN
IPSEN
KF
KLOSTERFRAU
MagnaPharm
Omega
logo-omega-pharma
P&G Health

P&G Health

Polpharma
Polski Lek
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
TEVA
Teva Polska
TZF

<TZF

USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający