PASMI rozpoczyna kampanię edukacyjną dotyczącą odpowiedzialnego samoleczenia

Lecz się odpowiedzialnie” to najnowsza kampania edukacyjna przygotowana przez PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty. Od 5 października br. kampania będzie prowadzona na kanale You Tube przez okres trzech miesięcy.

Kampania „Lecz się odpowiedzialnie” to seria 4 filmów o charakterze edukacyjnym pokazującym najczęstsze sytuacje, w których pacjenci podejmują decyzje odnośnie swojego zdrowia. Kampania skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, aktywnych zawodowo, którzy najczęściej dokonują samodiagnozy. Poprzez pokazanie najczęstszych zachowań PASMI zwraca uwagę na odpowiedzialne podejście do stosowania leków wskazując na właściwe rozwiązania.

Zależy na tym, aby pacjent świadomie i odpowiedzialnie korzystał z samoleczenia. Przed zażyciem leku powinien przeczytać ulotkę, a także powinien sprawdzić skład zażywanego leku i dopuszczalną dobową dawkę danej substancji czynnej. W sytuacji, gdy nie wie, co mu dolega powinien zasięgnąć porady lekarza.” – powiedziała Ewa Jankowska Prezes PASMI. ”Samoleczenie to bardzo ważny element zdrowia publicznego, którego znaczenie podkreślane jest również przez Światową Organizację Zdrowia. Ważne jest jednak, aby pacjent robił to w sposób odpowiedzialny i świadomy.

Kampania „Lecz się odpowiedzialnie” będzie promowana na kanale You Tube oraz za pośrednictwem strony odpowiedzialneleczenie.pl, na której pacjenci mogą znaleźć również inne porady dotyczące samoleczenia i stosowania leków OTC.

Kampania "Lecz sie odpowiedzialnie"

******************

PASMI (Polish Association of Self Medication Industry) czyli Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty został utworzony 9 listopada 2006 roku. Promuje wśród społeczeństwa odpowiedzialne samoleczenie poprzez świadome i bezpieczne stosowanie produktów sklasyfikowanych jako Leki Bez Recepty. Dąży do ustanawiania odpowiednich rozwiązań prawnych i systemowych dla rozwoju odpowiedzialnego wykorzystania leków OTC jako jednego z elementów systemu ochrony zdrowia.

PASMI aktywnie współpracuje z organizacjami europejskimi, których cele i działania są zbieżne z działalnością statutową PASMI. Jest członkiem AESGP – Europejskiego Stowarzyszenia producentów Leków OTC. Obecnie Związek zrzesza 15 podmiotów: A&D Pharma, Bayer, Boehringer Ingelheim, GSK, Johnson&Johnson, , Omega Pharma Poland, Pfizer, Pierre-Fabre, Polpharma, Reckitt Benckiser, Sanofi, Takeda, Teva, USP Zdrowie, Walmark.

Biuro Prasowe PASMI:

Elżbieta Socha
Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty PASMI
e-mail:. [email protected]
tel. kom:.+ 48 607 279 277

Członkowie PASMI

Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
Haleon
KF
KLOSTERFRAU
Kenvue

Kenvue

MagnaPharm
Mayoly
Mayoly
Omega
logo-omega-pharma
P&G Health

P&G Health

Polpharma
Polski Lek
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
TEVA
Teva Polska
TZF

<TZF

USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający