Omega Pharma Poland nowym członkiem PASMI

Omega Pharma Poland z dniem 1 kwietnia br. dołączyła do grona członków PASMI Polskiego Związku Producentów Leków Bez Recepty.

Omega Pharma Poland, należąca do grupy kapitałowej Omega Pharma, działa na polskim rynku od 2007 roku. Firma koncentruje się na sprzedaży preparatów OTC, w tym:

  • leków bez recepty,
  • suplementów diety,
  • wyrobów medycznych
  • oraz kosmetyków.

Cieszymy się, że do grona członków PASMI dołączyła kolejna firma, która w sposób świadomy chce wpływać na kształtowanie się odpowiedzialnego samoleczenia w Polsce.”– powiedziała Ewa Jankowska, Prezes PASMI.

PASMI jako organizacja stojąca na straży odpowiedzialnego leczenia Polaków podejmuje inicjatywy mające na celu zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat bezpiecznego stosowania leków bez recepty. Związek, kierując się dobrem pacjenta, zabiera również aktywny głos w zakresie polityki zdrowotnej. W ramach ostatnich inicjatyw PASMI zwróciło się do Ministerstwa Zdrowia z propozycją zorganizowania spotkania tzw. “okrągłego stołu” mającego na celu efektywne wykorzystanie leków bez recepty w strategii lekowej państwa polskiego.

Chcemy dołączyć do prężnej organizacji, aby wraz z nią odpowiedzialnie kształtować polski rynek produktów przeznaczonych do samoleczenia.” – powiedział, Cezary Kołodziejczyk, Prezes Omega Pharma Poland.

Członkami PASMI są zarówno duże międzynarodowe koncerny jak również polskie firmy farmaceutyczne działające na rynku OTC. Od 1 kwietnia 2014 r Związek zrzesza 18 podmiotów: A&D Pharma, Bayer, Boehringer Ingelheim, GSK, Johnson&Johnson, Merck, Novartis, Omega Pharma, Pfizer, Pierre-Fabre, Polpharma, Reckitt Benckiser, Sanofi Aventis, Synoptis Pharma, Takeda, Teva, USP Zdrowie, Walmark.

*****

PASMI (Polish Association of Self Medication Industry) czyli Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty został utworzony 9 listopada 2006 roku. Dąży do ustanawiania odpowiednich rozwiązań prawnych i systemowych dla rozwoju odpowiedzialnego wykorzystania leków OTC jako jednego z elementów systemu ochrony zdrowia. Promuje wśród społeczeństwa odpowiedzialne samoleczenie poprzez świadome i bezpieczne stosowanie produktów sklasyfikowanych jako Leki Bez Recepty.

PASMI aktywnie współpracuje z organizacjami europejskimi, których cele i działania są zbieżne z działalnością statutową PASMI. Jest członkiem AESGP – Europejskiego Stowarzyszenia producentów Leków OTC.

Omega Pharma Poland Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 2007 r. Należy do grupy kapitałowej Omega Pharma mającej siedzibę w Ghent w Belgii. Grupa Omega Pharma od lat 80 systematycznie budowała swoją pozycję na rynkach światowych aby w 2012 roku przekroczyć poziom 1 mld euro sprzedaży i zająć pozycję w pierwszej dziesiątce firm OTC w Europie i 13 na świecie. Łącznie zatrudnionych jest 2 000 pracowników a firma obecna jest na 35 rynkach

Biuro Prasowe PASMI:

Elżbieta Socha
Head of PR & Public Affairs
[email protected]
+ 48 607 279 277

Członkowie PASMI

Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
Haleon
IPSEN
IPSEN
KF
KLOSTERFRAU
MagnaPharm
Omega
logo-omega-pharma
P&G Health

P&G Health

Polpharma
Polski Lek
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
TEVA
Teva Polska
TZF

<TZF

USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający