Rada Generalna

Barbara Smela

Barbara Smela

Johnson & Johnson
Przewodnicząca Rady Generalnej

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Od początku kariery zawodowej związana z branżą farmaceutyczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowym środowisku firm innowacyjnych i generycznych działających na rynku produktów leczniczych (Rx i OTC), wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. Pracowała na różnych stanowiskach w obszarach związnych głównie z rejestracją, informacją medyczną, bezpieczeństwem produktów, badaniami klinicznymi i reklamą. Od 2015 r pracuje w Johnson & Johnson Consumer, gdzie jako członek Zespołu Zarządzającego krajami Europy środkowo-wschodniej odpowiada za relacje zewnętrzne, strategie rejestracyjne, wsparcie strategii komunikacyjnej dla działów marketingu i sprzedaży oraz nadzór nad reklamą. Od 2012 roku jest członkiem Sądu Dyscyplinarnego PASMI.

Monika Schmidt-Cieśluk

Monika Schmidt-Cieśluk

Reckitt Benckiser

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, a następnie studiów podypomowych z zakresu Business Management w Szkole Głównej Handlowej. Od ponad 26 lat związana jest z branżą farmaceutyczną. Pracowała najpierw w firmach działających na rynku produktów leczniczych Rx takich jak Knoll, Synthelabo/Sanofi i Wyeth, a następnie w firmach zajmujących się sprzedażą produktów OTC, kosmetyków, wyrobów medycznych, produktów biobójczych oraz preparatów do żywienia niemowląt i małych dzieci. W ciągu swojej kariery zawodowej zajmowała tematyką dotyczącą rejestracji leków, informacji medycznej, bezpieczeństwa produktów leczniczych, wyrobów medycznych i kosmetyków reklamą, tworzeniem strategii wprowadzania nowych produktów na rynek. Od 2015 roku pracuje w firmie Reckitt Benckiser, do połowy 2018 roku jako członek Zespołu Zarządzającego krajami DACH ( Niemcy, Austria, Szwajcaria), a następnie członek Zespołu Zarządzającego krajami Europy Wschodniej i odpowiada za opracowanie strategii regulacyjnych, wsparcie w projektach dotyczących wprowadzania produktów na rynek, nadzór nad reklamą wszystkich kategorii produktów RB oraz projekty medyczne. Z PASMI związana jest od 2007 roku. Przez wiele lat była aktywnym członkiem Sądu Dyscyplinarnego.

Sławomir Ludiwczuk

Sławomir Ludiwczuk

Bayer

Związany z branżą OTC od 8 lat, a ogólnie z biznesem od 16 lat. Karierę rozpoczął w Procter & Gamble w 2006 roku, przeszedł przez stanowiska komercyjne w Polsce jak i centrali P&G w Szwajcarii.
Od 2014 roku związany jest z firmą Bayer (Consumer Health), w której pracę rozpoczął od stanowiska regionalnego aby następnie przejść na stanowiska Country Head CZ/SK/HU, a obecnie Country Head Poland.

 

 

Katarzyna Sikorska

Katarzyna Sikorska

Polski Lek-Dystrybucja

Skuteczny i doświadczony strateg, od 20 lat związany z branżą farmaceutyczną. Lider z dużym doświadczeniem zarządczym oraz sukcesami popartymi wynikami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku socjologii oraz MBA w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w największych firmach farmaceutycznych w Polsce, gdzie zarządzała zespołami marketingowymi w działach OTC. W swojej pracy kładzie nacisk na dialog, szacunek i pokorę. Pasję i zaangażowanie przekłada na wysokiej jakości produkty i komunikację marketingową oraz wzrosty sprzedaży, a co za tym idzie na sukces organizacji. Dąży do propagowania edukacji w zakresie odpowiedniego stosowania leków OTC, suplementów diety i wyrobów medycznych. Od 2021 roku na stanowisku Dyrektora Marketingu w BU POLSKI LEK należącym do Grupy Maspex – jednego z największych podmiotów branży spożywczej w Europie Środkowo – Wschodniej, gdzie z dużym sukcesem rozwija strategię marketingową.

Mariusz Borkowski

Mariusz Borkowski

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Absolwent programu Leadership na Harvard Business School. W Szkole Głównej Handlowej ukończył studia podyplomowe z zakresu marketingu oraz studia dot. komunikacji digital.
Stopień naukowy doktora obronił w grudniu 2020 r. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a tematem jego pracy było „Badanie skuteczności telemedycznego wspomagania terapii podtrzymującej pacjentów ze schizofrenią w stanie remisji”.
Od 1997r. w branży farmaceutycznej – współpracował między innymi z takimi firmami jak: Bioton, Adamed, Sanofi i TZF Polfa, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego.
Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed wyzwaniami.
W Parlamencie Europejskim był prelegentem na sesji poświęconej telemedycynie (2016). Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006. Wielokrotny prelegent i prowadzący branżowych wydarzeń w Polsce i za granicą, m. in. na Blue Business Media, Brave czy Medmeetstech.
Współtwórca innowacyjnego rozwiązania – pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej.
Za swą działalność trzykrotnie odznaczony przez Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżami Zasługi – brązowym, srebrnym i złotym.
Prywatnie miłośnik biegania (przebiegł maraton nowojorski) i kalisteniki. W wolnym czasie podróżuje, interesuje się sztuką współczesną i teatrem.

Członkowie PASMI

Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
Haleon
IPSEN
IPSEN
JNJ
logo-jnj
KF
KLOSTERFRAU
MagnaPharm
Omega
logo-omega-pharma
P&G Health

P&G Health

Polpharma
Polski Lek
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
TEVA
Teva Polska
TZF

<TZF

USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający