Rada Generalna

Marcin Strzondała

Marcin Strzondała

Teva Polska
Przewodniczący Rady Generalnej

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – 1994r. Praktykujący lekarz – Klinika Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi do 1999r., obecnie prywatne praktyka lekarska. Specjalizacja 1o z chorób wewnętrznych.
Od 16 lat związany z businessem farmaceutycznym, doświadczenie w Działach Marketingu i Medycznym w firmach GSK i Novartis na poziomie lokalnym i międzynarodowym, obecnie Kierownik Działu Medycznego firmy TEVA. Doświadczenie w badaniach klinicznych, zarządzaniu, tworzeniu strategii marketingowych i medycznych, wprowadzaniu nowych produktów, pracy w warunkach struktury matriksowej.
W trakcie studiów MBA z Zarządzania w Ochronie Zdrowia na uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Mariusz Borkowski

Mariusz Borkowski

Adamed Consumer Healthcare

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital.
Od 1997r. w branży farmaceutycznej.
Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego.
Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami.
Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej.
Na koncie ma nie małe sukcesy:
– Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006
– Prelegent i prowadzący na Blue Business Media
– Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016
– Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio
– Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych
Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

Barbara Smela

Barbara Smela

Johnson & Johnson

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Od początku kariery zawodowej związana z branżą farmaceutyczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowym środowisku firm innowacyjnych i generycznych działających na rynku produktów leczniczych (Rx i OTC), wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. Pracowała na różnych stanowiskach w obszarach związnych głównie z rejestracją, informacją medyczną, bezpieczeństwem produktów, badaniami klinicznymi i reklamą. Od 2015 r pracuje w Johnson & Johnson Consumer, gdzie jako członek Zespołu Zarządzającego krajami Europy środkowo-wschodniej odpowiada za relacje zewnętrzne, strategie rejestracyjne, wsparcie strategii komunikacyjnej dla działów marketingu i sprzedaży oraz nadzór nad reklamą. Od 2012 roku jest członkiem Sądu Dyscyplinarnego PASMI.

Członkowie PASMI

A&D Pharma
Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
logo-gsk
IPSEN
IPSEN
JNJ
logo-jnj
KF
KLOSTERFRAU
Omega
logo-omega-pharma
Pfizer
logo-pfizer
Polpharma
Queisser Pharma
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
Takeda
TEVA
Teva Polska
USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający

Polski Komitet Zielarski