Rada Generalna

Barbara Smela

Barbara Smela

Johnson & Johnson
Przewodnicząca Rady Generalnej

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Od początku kariery zawodowej związana z branżą farmaceutyczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowym środowisku firm innowacyjnych i generycznych działających na rynku produktów leczniczych (Rx i OTC), wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. Pracowała na różnych stanowiskach w obszarach związnych głównie z rejestracją, informacją medyczną, bezpieczeństwem produktów, badaniami klinicznymi i reklamą. Od 2015 r pracuje w Johnson & Johnson Consumer, gdzie jako członek Zespołu Zarządzającego krajami Europy środkowo-wschodniej odpowiada za relacje zewnętrzne, strategie rejestracyjne, wsparcie strategii komunikacyjnej dla działów marketingu i sprzedaży oraz nadzór nad reklamą. Od 2012 roku jest członkiem Sądu Dyscyplinarnego PASMI.

Marcin Strzondała

Marcin Strzondała

Teva Polska

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – 1994r. Praktykujący lekarz – Klinika Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi do 1999r., obecnie prywatne praktyka lekarska. Specjalizacja 1o z chorób wewnętrznych.
Od 16 lat związany z businessem farmaceutycznym, doświadczenie w Działach Marketingu i Medycznym w firmach GSK i Novartis na poziomie lokalnym i międzynarodowym, obecnie Kierownik Działu Medycznego firmy TEVA. Doświadczenie w badaniach klinicznych, zarządzaniu, tworzeniu strategii marketingowych i medycznych, wprowadzaniu nowych produktów, pracy w warunkach struktury matriksowej.
W trakcie studiów MBA z Zarządzania w Ochronie Zdrowia na uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Monika Schmidt

Monika Schmidt

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, a następnie studiów podypomowych z zakresu Business Management w Szkole Głównej Handlowej. Od ponad 26 lat związana jest z branżą farmaceutyczną. Pracowała najpierw w firmach działających na rynku produktów leczniczych Rx takich jak Knoll, Synthelabo/Sanofi i Wyeth, a następnie w firmach zajmujących się sprzedażą produktów OTC, kosmetyków, wyrobów medycznych, produktów biobójczych oraz preparatów do żywienia niemowląt i małych dzieci. W ciągu swojej kariery zawodowej zajmowała tematyką dotyczącą rejestracji leków, informacji medycznej, bezpieczeństwa produktów leczniczych, wyrobów medycznych i kosmetyków reklamą, tworzeniem strategii wprowadzania nowych produktów na rynek. Od 2015 roku pracuje w firmie Reckitt Benckiser, do połowy 2018 roku jako członek Zespołu Zarządzającego krajami DACH ( Niemcy, Austria, Szwajcaria), a następnie członek Zespołu Zarządzającego krajami Europy Wschodniej i odpowiada za opracowanie strategii regulacyjnych, wsparcie w projektach dotyczących wprowadzania produktów na rynek ,nadzór nad reklamą wszystkicch katergorii produktów RB oraz projekty medyczne. Z PASMI związana jest od 2007 roku. Przez wiele lat była aktywnym członkiem Sądu Dyscyplinarnego.

Yazan Alahmad

Yazan Alahmad

Z branżą farmaceutyczną związany jest od 1998 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowym środowisku firm innowacyjnych i generycznych działających na rynku produktów leczniczych (Rx i OTC), wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. Od 2005 roku związany z firmą Bayer pracował na różnych stanowiskach na kilkunastu rynkach Bliskiego Wschodu. Od lipca 2018 pełni funkcję Wiceprezesa w zarządzie Bayer Polska oraz odpowiada za dział Consumer Health.

Członkowie PASMI

Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
logo-gsk
IPSEN
IPSEN
JNJ
logo-jnj
KF
KLOSTERFRAU
MagnaPharm
Omega
logo-omega-pharma
Polpharma
Polski Lek
Queisser Pharma
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
TEVA
Teva Polska
USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający

Polski Komitet Zielarski