Zarząd

Ewa Jankowska

Ewa Jankowska

Prezes Zarządu PASMI od czerwca 2010 r

Ewa Jankowska z branżą farmaceutyczną związana jest od 1995 roku. Jest ekspertem w obszarze regulacyjnym i prawnym ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i realizacji strategii regulacyjnej jako elementu strategii marketingowej i sprzedażowej. W firmie USP Zdrowie jako Dyrektor ds. Regulacyjnych odpowiada na poziomie Grupy USP za pracę; Działu Rejestracji, Działu Wdrożeń, Działu Medycznego w zakresie; nadzoru nad farmakoterapią – PhV, badań klinicznych, refundacji. Jest też redaktorem naczelnym czasopisma ,,Stworzony dla Farmaceuty’’. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno leki Rx jak i OTC, suplementy diety oraz wyroby medyczne, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z rozwojem, wytwarzaniem, wprowadzeniem tych produktów do obrotu oraz oznakowaniem i reklamą. Od czerwca 2010 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu PASMI budując pozycję organizacji w branży i środowisku regulatora zarówno na poziomie krajowych jak i unijnym.

Małgorzata Michałków

Małgorzata Michałków

Członek Zarządu PASMI od czerwca 2012 r.

Ma ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w renomowanych koncernach farmaceutycznych. Od 15 lat pracuje w GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, gdzie obecnie jest Dyrektorem ds. Rejestracji i Relacji Zewnętrznych. Zakres jej odpowiedzialności obejmuje zarówno Polskę jak i Kraje Bałtyckie, jest w tym regionie członkiem Zespołu Zarządzającego GSK CH. Zajmuje się relacjami zewnętrznymi oraz kwestiami rejestracyjnymi dotyczącymi szerokiej gamy produktów: leków dostępnych bez recepty, wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. Wspiera ponadto kształtowanie strategii komunikacyjnej, opiniuje i zatwierdza reklamy. Brała aktywny udział w pierwszej europejskiej centralnej procedurze zmiany statusu leku z Rx na OTC. W przebiegu kariery zawodowej kierowała również Działami Medycznym/PV i ds. Jakości. Jest doktorem nauk przyrodniczych (biochemia, fizjologia człowieka). W PASMI wspiera zagadnienia związane z przestrzeganiem praw pacjentów do rzetelnej, zrozumiałej informacji o produktach leczniczych oraz propagowaniu świadomego samoleczenia. Priorytetem jest dla niej zwiększenie dostępności produktów leczniczych dla pacjentów oraz bezpieczeństwo ich stosowania..

Monika Granecka

Monika Granecka

Członek Zarządu PASMI od czerwca 2016 r.

Ma wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, z którą jest związana od 1999 roku. Jest ekspertem w obszarze regulacyjnym i prawnym,  ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i realizacji strategii regulacyjnej,  wprowadzania nowych produktów na rynek, nadzoru regulacyjnego nad komunikacją produktową. Jej doświadczenie obejmuje szeroką gamę produktową: produkty lecznicze dostępne na receptę oraz bez recepty, wyroby medyczne, suplementy diety i kosmetyki. Specjalizuje się w rynku polskim i innych krajach UE. Prowadziła również projekty regulacyjne w Rosji, Ukrainie, Kazachstanie czy Turcji. Od  2010 roku w Sanofi jest odpowiedzialna za Regulatory Affairs w ramach Business Unitu Consumer Healthcare. Obecnie na stanowisku CHC Regulatory Head odpowiada za szerokie portfolio produktowe, w którym znajdują się takie marki jak No-spa®, Essentiale Forte®, MagneB6® czy Emolium®. Jest zaangażowana w projekty związane z pharmacovigilance, cosmetovigilance, badaniami klinicznymi i informacją medyczną.  Uczestniczy również w regionalnych i globalnych projektach z zakresu rozwoju nowych produktów. Reprezentuje Sanofi w stowarzyszeniach branżowych: PASMI oraz PZPK (Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, członek Cosmetics Europe). W PASMI jest szczególnie zaangażowana w projekty dotyczące regulacji reklamy leków OTC i suplementów diety, umbrella brandingu oraz sprzedaży pozaaptecznej.

Członkowie PASMI

A&D Pharma
Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
logo-gsk
IPSEN
IPSEN
JNJ
logo-jnj
KF
KLOSTERFRAU
Omega
logo-omega-pharma
Pfizer
logo-pfizer
Polpharma
Queisser Pharma
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
Takeda
TEVA
Teva Polska
USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający

Polski Komitet Zielarski