Zarząd

Ewa Jankowska

Ewa Jankowska

Prezes Zarządu PASMI od czerwca 2010 r

Ewa Jankowska z branżą farmaceutyczną związana jest od 1995 roku. Jest ekspertem w obszarze regulacyjnym i prawnym ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i realizacji strategii regulacyjnej jako elementu strategii marketingowej i sprzedażowej. W firmie USP Zdrowie jako Dyrektor ds. Regulacyjnych odpowiada na poziomie Grupy USP za pracę; Działu Rejestracji, Działu Wdrożeń, Działu Medycznego w zakresie; nadzoru nad farmakoterapią – PhV, badań klinicznych, refundacji. Jest też redaktorem naczelnym czasopisma ,,Stworzony dla Farmaceuty’’. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno leki Rx jak i OTC, suplementy diety oraz wyroby medyczne, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z rozwojem, wytwarzaniem, wprowadzeniem tych produktów do obrotu oraz oznakowaniem i reklamą. Od czerwca 2010 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu PASMI budując pozycję organizacji w branży i środowisku regulatora zarówno na poziomie krajowych jak i unijnym.

Ewa Królikowska

Ewa Królikowska

Członek Zarządu PASMI od czerwca 2022 r.

Ewa związana jest z branżą farmaceutyczną od dwudziestu lat, , w tym z firmą Teva od 2011 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w logistyce i kompleksowym zarządzaniu łańcuchem dostaw w Polsce i regionie CEE (Czechy, Słowacja, Węgry, Bałtyki, Rumunia) dla portfela leków Rx i OTC, suplementów diety, wyrobów medycznych oraz kosmetyków; zarządzała centrum dystrybucyjnym, hurtownią farmaceutyczną, demand planningiem, master datą, nowymi wprowadzeniami oraz dystrybucją i działem obsługi klienta. Jej doświadczenie obejmuje szereg projektów z zakresu fuzji i przejęć w branży farmaceutycznej (ratiopharm, Mepha, Cephalon, Actavis), współpracy w ramach join-ventures (PGT) oraz współpracy z zewnętrznymi wytwórcami na całym świecie. Obecnie pełni rolę Dyrektora Komercyjnego OTC i Dystrybucji oraz Wiceprezesa ds. Dystrybucji. Odpowiada za dystrybucję hurtową całego portfela Teva w Polsce oraz marketing, trade marketing i sprzedaż produktów bez recepty takich marek jak Flegamina®, Olfen®, Calperos®, Olfen®, Sudocrem®, Vibovit® we wszystkich kanałach: sieci aptek, aptek indywidualnych, aptek internetowych i w kanale mass market.

Anna Humięcka

Anna Humięcka

Członek Zarządu PASMI od czerwca 2022 r.

Związana jest z branżą farmaceutyczną od ponad 20 lat. Jest marketerem z międzynarodowym doświadczeniem w budowaniu strategii i zarządzaniu markami Consumer Healthcare. Pracowała na różnych rynkach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i w Polsce, pełniąc zarówno globalne, jak i lokalne role. Odpowiadała za strategię, rozwój innowacji, zarządzanie portfelem oraz budowanie marek z kategorii OTC, a także obsługę globalną w zakresie e-commerce. Bogate i różnorodne doświadczenie pozwala jej na spojrzenie z szerokiej perspektywy na rynek Consumer Healthcare. W 2020 roku dołączyła do zespołu Sanofi Consumer Healthcare w Polsce, którego misją jest zwiększanie wiarygodności self-care poprzez współpracę z lekarzami i farmaceutami na rzecz promowania i zwiększania dostępności do najlepszych rozwiązań OTC. Pełniąc rolę CHC Growth Hub Head odpowiada za Dział Marketingu, który buduje pozycję rynkową takich marek jak No-spa®, Essentiale Forte®, MagneB6® czy Dulcobis®. Uczestniczy również w regionalnych i globalnych projektach obejmujących różne aspekty biznesu OTC. Jest absolwentką Uniwersytetu Rutgersa w New Jersey.

 

Członkowie PASMI

Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
logo-gsk
IPSEN
IPSEN
JNJ
logo-jnj
KF
KLOSTERFRAU
MagnaPharm
Omega
logo-omega-pharma
Polpharma
Polski Lek
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
TEVA
Teva Polska
TZF

<TZF

USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający

Polski Komitet Zielarski