Zarząd

Ewa Jankowska

Ewa Jankowska

Prezes Zarządu PASMI od czerwca 2010 r

Ewa Jankowska z branżą farmaceutyczną związana jest od 1995 roku. Jest ekspertem w obszarze regulacyjnym i prawnym ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i realizacji strategii regulacyjnej jako elementu strategii marketingowej i sprzedażowej. W firmie USP Zdrowie jako Dyrektor ds. Regulacyjnych odpowiada na poziomie Grupy USP za pracę; Działu Rejestracji, Działu Wdrożeń, Działu Medycznego w zakresie; nadzoru nad farmakoterapią – PhV, badań klinicznych, refundacji. Jest też redaktorem naczelnym czasopisma ,,Stworzony dla Farmaceuty’’. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno leki Rx jak i OTC, suplementy diety oraz wyroby medyczne, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z rozwojem, wytwarzaniem, wprowadzeniem tych produktów do obrotu oraz oznakowaniem i reklamą. Od czerwca 2010 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu PASMI budując pozycję organizacji w branży i środowisku regulatora zarówno na poziomie krajowych jak i unijnym.

Małgorzata Osadowska- Glinka

Małgorzata Osadowska- Glinka

Członek Zarządu PASMI od czerwca 2019 r.

Jest ekspertem w obszarze strategicznego marketingu farmaceutycznego, a także pomysłodawczynią szeregu innowacyjnych kampanii reklamowych i wizerunkowych nagradzanych na licznych konkursach branżowych. Bogate, dwudziestopięcioletnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując dla polskich i międzynarodowych koncernów farmaceutycznych takich jak Wyeth, GlaxoSmithKline, Polpharma. Od 2002 działa w środowisku farmaceutycznym m.in. w związkach: PASMI, Leviatan, BCC. Współpracuje z różnymi instytucjami i środowiskami dbając o interesy branży OTC. W latach 2011 -2016 Członek Zarządu PASMI. Uczestniczyła w wielu projektach branżowych, m.in. w pracach związanych z planowanymi zmianami prawa reklamy produktów OTC jak wprowadzenie podatku od reklamy oraz zakazu marki parasolowej. Uczestniczyła w tworzeniu Kodeksu Dobrych Praktyk Reklamy FS oraz w obronie sprzedaży GSL i „leków psychoaktywnych”. Dla PASMI współtworzyła kampanię edukacyjną „odpowiedzialne leczenie”. W ostatnim okresie walczyła o korzystne dla OTC zapisy w Polityce lekowej. 2018 – 2019 Uczestnik mediowego okrągłego stołu organizowanego prze KRRIT. Przedstawiciel branży w projekcie samoregulacji nadawców w zakresie reklamy suplementów. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu stale wspiera działania branży farmaceutycznej OTC w Polsce. W PASMI wspiera zagadnienia związane z marketingiem farmaceutycznym produktów leczniczych oraz propagowaniu samodzielnego, świadomego i odpowiedzialnego stosowania leków.

Monika Granecka

Monika Granecka

Członek Zarządu PASMI od czerwca 2016 r.

Ma wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, z którą jest związana od 1999 roku. Jest ekspertem w obszarze regulacyjnym i prawnym,  ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i realizacji strategii regulacyjnej,  wprowadzania nowych produktów na rynek, nadzoru regulacyjnego nad komunikacją produktową. Jej doświadczenie obejmuje szeroką gamę produktową: produkty lecznicze dostępne na receptę oraz bez recepty, wyroby medyczne, suplementy diety i kosmetyki. Specjalizuje się w rynku polskim i innych krajach UE. Prowadziła również projekty regulacyjne w Rosji, Ukrainie, Kazachstanie czy Turcji. Od  2010 roku w Sanofi jest odpowiedzialna za Regulatory Affairs w ramach Business Unitu Consumer Healthcare. Obecnie na stanowisku CHC Regulatory Head odpowiada za szerokie portfolio produktowe, w którym znajdują się takie marki jak No-spa®, Essentiale Forte®, MagneB6® czy Emolium®. Jest zaangażowana w projekty związane z pharmacovigilance, cosmetovigilance, badaniami klinicznymi i informacją medyczną.  Uczestniczy również w regionalnych i globalnych projektach z zakresu rozwoju nowych produktów. Reprezentuje Sanofi w stowarzyszeniach branżowych: PASMI oraz PZPK (Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, członek Cosmetics Europe). W PASMI jest szczególnie zaangażowana w projekty dotyczące regulacji reklamy leków OTC i suplementów diety, umbrella brandingu oraz sprzedaży pozaaptecznej.

Członkowie PASMI

Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
logo-gsk
IPSEN
IPSEN
JNJ
logo-jnj
KF
KLOSTERFRAU
MagnaPharm
Omega
logo-omega-pharma
Polpharma
Polski Lek
Queisser Pharma
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
TEVA
Teva Polska
USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający

Polski Komitet Zielarski