PASMI partnerem merytorycznym kampanii Uwaga na leki – grypa i przeziębienie

PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty bierze udział jako partner merytoryczny, w drugiej edycji kampanii Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz Narodowego Instytutu Leków „Uwaga na leki”, poświęconej grypie i przeziębieniu.

Wskazana inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości Polaków i zmianę niewłaściwych zachowań oraz przyzwyczajeń związanych ze stosowaniem produktów leczniczych oraz leczeniem infekcji wirusowych.

„Udział PASMI w projekcie edukacyjnym NIA oraz NIL doskonale wpisuje się w jeden z głównych celów statutowych organizacji, jakim jest edukowanie pacjentów, celem podnoszenia ich świadomości w obszarze odpowiedzialnego i bezpiecznego leczenia. Zaproszenie PASMI do wsparcia merytorycznego kampanii daje nam okazję do podzielenia się z polskim pacjentem wiedzą, jak leczyć się odpowiedzialnie.” – mówi Prezes PASMI Ewa Jankowska.

Zadaniem akcji edukacyjnej „Uwaga Na Leki – grypa i przeziębienie” jest przekazanie pacjentom najważniejszych informacji, co należy robić w przypadku wystąpienia pierwszych objawów choroby, dlaczego tak ważne jest odróżnienie grypy od przeziębienia, a także na co należy zwrócić uwagę podczas samodzielnego leczenia. Na stronie www.uwaganaleki.pl   dedykowanej akcji, pacjenci znajdą również istotne wskazówki, kiedy koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem, a kiedy wystarczy pozostać w domu i zwalczać objawy, kiedy wzrasta ryzyko wystąpienia powikłań choroby, których leków nie należy łączyć i które nie są wskazane dla dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących.

******

PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty promuje wśród społeczeństwa odpowiedzialne leczenie poprzez świadome i  bezpieczne stosowanie produktów sklasyfikowanych jako Leki Bez Recepty. Dąży do ustanawiania odpowiednich rozwiązań prawnych i systemowych dla rozwoju odpowiedzialnego wykorzystania leków OTC jako jednego z elementów systemu ochrony zdrowia.

PASMI aktywnie współpracuje z organizacjami europejskimi, których cele i działania są zbieżne z działalnością  statutową PASMI. Jest członkiem AESGP – Europejskiego Stowarzyszenia producentów Leków OTC. Obecnie Związek zrzesza 20 podmiotów: Aboca, A&D Pharma, Adamed, Bayer, Biocodex, GSK, Johnson&Johnson, Klosterfrau, Omega Pharma Poland, Queisser Pharma, Pfizer, Polpharma, Reckitt Benckiser, Sanofi, Takeda, Teva, USP Zdrowie, Verco, Walmark oraz Polski Komitet Zielarski jako członek wspierający.

Pliki do pobrania

Członkowie PASMI

A&D Pharma
Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
logo-gsk
IPSEN
IPSEN
JNJ
logo-jnj
KF
KLOSTERFRAU
Omega
logo-omega-pharma
Pfizer
logo-pfizer
Polpharma
Queisser Pharma
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
Takeda
TEVA
Teva Polska
USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający

Polski Komitet Zielarski