PASMI partnerem merytorycznym kampanii Uwaga na leki – grypa i przeziębienie

PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty bierze udział jako partner merytoryczny, w drugiej edycji kampanii Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz Narodowego Instytutu Leków „Uwaga na leki”, poświęconej grypie i przeziębieniu.

Wskazana inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości Polaków i zmianę niewłaściwych zachowań oraz przyzwyczajeń związanych ze stosowaniem produktów leczniczych oraz leczeniem infekcji wirusowych.

„Udział PASMI w projekcie edukacyjnym NIA oraz NIL doskonale wpisuje się w jeden z głównych celów statutowych organizacji, jakim jest edukowanie pacjentów, celem podnoszenia ich świadomości w obszarze odpowiedzialnego i bezpiecznego leczenia. Zaproszenie PASMI do wsparcia merytorycznego kampanii daje nam okazję do podzielenia się z polskim pacjentem wiedzą, jak leczyć się odpowiedzialnie.” – mówi Prezes PASMI Ewa Jankowska.

Zadaniem akcji edukacyjnej „Uwaga Na Leki – grypa i przeziębienie” jest przekazanie pacjentom najważniejszych informacji, co należy robić w przypadku wystąpienia pierwszych objawów choroby, dlaczego tak ważne jest odróżnienie grypy od przeziębienia, a także na co należy zwrócić uwagę podczas samodzielnego leczenia. Na stronie www.uwaganaleki.pl   dedykowanej akcji, pacjenci znajdą również istotne wskazówki, kiedy koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem, a kiedy wystarczy pozostać w domu i zwalczać objawy, kiedy wzrasta ryzyko wystąpienia powikłań choroby, których leków nie należy łączyć i które nie są wskazane dla dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących.

******

PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty promuje wśród społeczeństwa odpowiedzialne leczenie poprzez świadome i  bezpieczne stosowanie produktów sklasyfikowanych jako Leki Bez Recepty. Dąży do ustanawiania odpowiednich rozwiązań prawnych i systemowych dla rozwoju odpowiedzialnego wykorzystania leków OTC jako jednego z elementów systemu ochrony zdrowia.

PASMI aktywnie współpracuje z organizacjami europejskimi, których cele i działania są zbieżne z działalnością  statutową PASMI. Jest członkiem AESGP – Europejskiego Stowarzyszenia producentów Leków OTC. Obecnie Związek zrzesza 20 podmiotów: Aboca, A&D Pharma, Adamed, Bayer, Biocodex, GSK, Johnson&Johnson, Klosterfrau, Omega Pharma Poland, Queisser Pharma, Pfizer, Polpharma, Reckitt Benckiser, Sanofi, Takeda, Teva, USP Zdrowie, Verco, Walmark oraz Polski Komitet Zielarski jako członek wspierający.

Pliki do pobrania

Członkowie PASMI

Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
Haleon
IPSEN
IPSEN
JNJ
logo-jnj
KF
KLOSTERFRAU
MagnaPharm
Omega
logo-omega-pharma
P&G Health

P&G Health

Polpharma
Polski Lek
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
TEVA
Teva Polska
TZF

<TZF

USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający