PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty wybrał Zarząd na kolejną kadencję

PASMI – Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty na Walnym Zgromadzeniu członków wybrał Zarząd na kolejne 2 lata. Prezesem PASMI pozostała Ewa Jankowska reprezentująca firmę USP Zdrowie, a członkami Zarządu Małgorzata Osadowska (Polpharma) oraz Małgorzata Michałków (GSK).

PASMI w kadencji 2014-2016 zamierza przede wszystkim skupić się na edukacji w zakresie odpowiedzialnego leczenia, bezpieczeństwa samoleczenia i samoopieki, a także podkreśleniu roli leków bez recepty w polityce lekowej państwa.

Dziękując za zaufanie członków i ich akceptację co do dalszych kierunków działania PASMI chciałabym podkreślić, jak ważne jest bezpieczeństwo w stosowaniu leków i ich rola dla naszego społeczeństwa. W kolejnej kadencji zamierzamy konsekwentnie realizować nasze cele statutowe, a także zabierać głos w sprawach istotnych dla naszych członków”. – powiedziała Ewa Jankowska Prezes PASMI w kadencji 2014-2016.

PASMI obecnie zrzesza 17 podmiotów: A&D Pharma, Bayer, Boehringer Ingelheim, GSK, Johnson&Johnson, Merck, Novartis, Omega Pharma Poland, Pfizer, Pierre-Fabre, Polpharma, Reckitt Benckiser, Sanofi, Takeda, Teva, USP Zdrowie, Walmark. PASMI jest członkiem AESGP – Europejskiego Stowarzyszenia producentów Leków OTC.

*****

Ewa Jankowska – Od czerwca 2010 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu PASMI. Z branżą farmaceutyczną związana jest od 1995 roku. Od 2001 roku pracuje dla firmy USP Zdrowie. Obecnie na stanowisku Dyrektora ds. Regulacyjnych i Medycznych gdzie kieruje pracą działów: Rejestracji, Informacji Medycznej, Nadzoru nad farmakoterapią oraz Działu Wdrożeń.

Odpowiada również za procedury refundacyjne. Wcześniej związana była zawodowo z firmą Hasco Lek. Jej doświadczenie obejmuje obszar leków OTC, suplementów diety oraz wyrobów medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z wprowadzeniem tych produktów do obrotu oraz oznakowaniem i reklamą. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z badaniem, rozwojem i rejestracją produktów leczniczych oraz informacją medyczną i nadzorem nad bezpieczeństwem farmakoterapii.

Małgorzata Anna Osadowska – Od października 2011r. jest Członkiem Zarządu PASMI. Bogate, 20-sto letnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując dla polskich i międzynarodowych koncernów farmaceutycznych m.in. Wyeth – Lederle oraz GlaxoSmithKline. Od ponad 7 lat pracuje jako Dyrektor Marketingu największej polskiej firmy farmaceutycznej Polpharma. Jest ekspertem w obszarze strategicznego marketingu farmaceutycznego a także pomysłodawczynią szeregu innowacyjnych kampanii reklamowych i wizerunkowych nagradzanych na licznych konkursach branżowych.

Małgorzata Michałków – Od czerwca 2012 r. jest Członkiem Zarządu PASMI. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w renomowanych koncernach farmaceutycznych. Od 11 lat pracuje w GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, gdzie obecnie kieruje działem Medycznym, Rejestracji i Relacji Zewnętrznych zarówno w Polsce jak i w Krajach Bałtyckich. Zajmuje się kwestiami rejestracyjnymi i prawnymi dotyczącymi szerokiej gamy produktów: leków dostępnych bez recepty, wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. Jest również odpowiedzialna za kwestie dotyczące Jakości w Polsce, Krajach Bałtyckich, Czechach i na Słowacji. Brała aktywny udział w pierwszej europejskiej centralnej procedurze zmiany statusu leku z Rx na OTC.

Biuro Prasowe PASMI:

Elżbieta Socha
Head of PR & Public Affairs
[email protected]
+ 48 607 279 277

Członkowie PASMI

Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
Haleon
KF
KLOSTERFRAU
Kenvue

Kenvue

MagnaPharm
Mayoly
Mayoly
Omega
logo-omega-pharma
P&G Health

P&G Health

Polpharma
Polski Lek
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
TEVA
Teva Polska
TZF

<TZF

USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający