Polacy pracują pomimo przeziębienia

Aż 69% Polaków idzie do pracy pomimo przeziębienia lub grypy. Niezależnie od tego, że 76,2% jest z tego powodu sfrustrowanych, a 71% badanych wie, że choroba zmniejsza efektywność ich pracy, w dalszym ciągu podejmujemy decyzję, aby dotrzeć do biura.

Jak wynika z badania Vicks Global Survey, aż 63,9%  badanych twierdzi, że zaraziło się od kolegi z pracy.

Wirusem przeziębienia lub grypy możemy zarazić się drogą kropelkową:

  • poprzez kichanie czy zakatarzony nos,
  • przez podanie dłoni,
  • dotknięcie klamki drzwi,
  • czy korzystanie z tej samej klawiatury, itp.

Poza okropnym samopoczuciem, które towarzyszy nam przez cały dzień pracy, 51,2% badanych wyraża obawę, że choroba wpłynie na ich zdolność do pracy. Co zatem powinniśmy zrobić, aby grypa nie położyła nas do łóżka?

Jeżeli nie chcemy wypaść z rytmu codziennych obowiązków, musimy zadziałać szybko i skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem będzie lek, który zwalcza wszystkie najbardziej uciążliwe objawy, które realnie wpływają na naszą efektywność: zatkany nos, ból głowy, gorączka czy kaszel. Vicks SymptoMed Complete zwalcza aż 6 objawów, a przy tym nie wywołuje senności, co może być istotne dla pacjentów, którzy muszą zachować aktywność i  koncentrację.

Nie zapominajmy też o przestrzeganiu kilku zasad:

  • Należy zachować odległość około sześć kroków od przeziębionej osoby. Wirus przenosi się drogą kropelkową i utrzymywanie tej odległości może zapobiec zarażeniu się.
  • Nie wystarczy ufać ciepłej wodzie w walce z zarazkami. Mycie rąk wyłącznie ciepłą wodą nie usuwa z nich wirusów. Żeby pozbyć się zarazków, musisz użyć mydła.
  • Istotne jest regularnie nawilżanie dłoni, ponieważ mikrouszkodzenia skóry mogą umożliwić wirusom wywołującym grypę i przeziębienie wniknięcie do organizmu.

Szczególną ostrożność musimy zachować również w domu, aby wirusy przeziębienia lub grypy nie dotknęły naszych najbliższych. Zaledwie 19,3% z badanych ma świadomość, że nie powinno zbliżać się do członków rodziny podczas choroby. Pamiętajmy, że od obowiązków domowych czy rodzicielskich, często nie przysługuje zwolnienie chorobowe, zatem aby nie narażać siebie i bliskich na przykre konsekwencje, musimy skorzystać z zaufanych metod i zachować środki ostrożności.

Spośród różnych preparatów na objawy przeziębienia i grypy, obecnych na polskim rynku, marka VICKS oferuje połączenie skutecznych składników czynnych z substancjami pomocniczymi pochodzenia naturalnego, takimi jak: ekstrakt z eukaliptusa, miód, mentol, imbir, aloes. Jest to także jedyna tak kompleksowa gama produktów.

– Vicks Global Survey 2014
– Ibid.
– Źródło: Emeryk A., Leki przeciwhistaminowe w chorobach alergicznych – co jest ważne dla lekarza i pacjenta?, Alergia, 2009, 1: 29-32.
http://www.vicks.pl/profilaktyka-zapobieganie/szybkie-sposoby-na-przeziebienie-i-grype/?gclid=CMj_ofqPtsICFUvJtAodDAQAZQ
– Vicks Global Survey 2014

Członkowie PASMI

Aboca
Adamed
Bayer
Biocodex
GSK
Haleon
IPSEN
IPSEN
KF
KLOSTERFRAU
MagnaPharm
Omega
logo-omega-pharma
P&G Health

P&G Health

Polpharma
Polski Lek
RB
logo-rb
Sanofi
logo-sanofi
TEVA
Teva Polska
TZF

<TZF

USP Zdrowie
Verco
verco

Członkowie Wspierający